Co je Zumba?

 

Zumba® je taneční fitness hodina plná energie,skvělé hudby a dobré nálady. Kombinuje dynamickou latinsko-americkou hudbu a latinsko-americké tance spolu s aerobními pohyby. Využívá tance jako Salsa, Merengue, Cumbia, Reaggaeton, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dance  a o mnoho víc...

Vychází z principu, že cvičení by mělo být zábavné a jednoduché. Sexy a energické latino rytmy vytvářejí PÁRTY ATMOSFÉRU, která Vás strhne do víru pohybu. Je to cvičení, které Vám zaručeně zvedne náladu!

Choreografie střídají pomalé a rychlé rytmy na principu intervalového tréninku s cílem spalovat tuky, vyformovat a posílit celé tělo. Zaměřují se na svalové partie jako zadek, nohy, ruce, břicho a ten nejdůležitější sval těla, Vaše srdce!

Kombinace latino a exotických rytmů vytváří skvělou party, na které vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a zanechá ve Vás skvělý pocit a dobrou náladu.

 

Historie - nejlepší věci vznikají náhodou

Když si známý kolumbijský choreograf, tanečník a fitness trenér celebrit Beto Perez zapomněl hudbu na svou hodinu aerobiku, vytáhl z auta svou oblíbenou kazetu s latinskou hudbou a začal improvizovat. Dokonce i známá zpěvačka Shakira si ho najala jako choreografa pro jedno ze svých alb.

Po příchodu Beta do USA v roku 2001 spolu se dvěma podnikateli (Alberto Perlman a Alberto Aghion) vytvořili společnost Zumba fitness, založenou na Betově filozofii „přinést do světa fitness zábavu“. Tak začalo nové šílenství, které uchvátilo milióny lidí na celém světě.

 

Tajemství  úspěchu  Zumba®  fitness

Zumba® je skvělá nejen pro Vaše tělo, ale hlavně pro Vaši  mysl. Co takhle zapomenout na běžné problémy všedního dne a přijít vytancovat všechny své starosti? Vysoká dávka endorfinů zaručena!

 

Zábava... Je to typ cvičení, které budete chtít dělat každý den a budete se z něho těšit. Účastníci cvičení se baví jako na party a ani si neuvědomují, že cvičí.

Jednoduchost... Můžete začít na jakékoliv úrovni. Zumba je určená pro všechny bez ohledu na věk, kondici, taneční či sportovní zkušenosti.

Efektivita... Princip intervalového tréninku maximalizuje výdej kalorií, spalovaní tuků a formování svalů.

Originalita... Hudba, kroky, pohyby, pocity...úplně jiné než jste dosud zažili!